• Carpe

Android Kullanıcılarına Müjde: Google Asistan'ın Yeni 'Ambiyans Modu' Tanıtıldı


Google'ın Siri gibi akıllı asistanı olan Google Asistan, tanıtılan video ile 'Ambiyans Modu'nun nasıl olacağı gösterildi. Tanıtılan bu özellik ile telefonunuz şarj olurken adeta bir akıllı ekrana dönüşüyor.


Ambiyans Modu, telefonunuzu dijital fotoğraf çerçevesine dönüştürmenin yanı sıra müziği, akıllı ev cihazlarını ve daha fazlasını kontrol etmenize olanak tanıyor. Telefonunuz veya tabletiniz şarj cihazına bağlıyken etkin olan bu mod, cihazınızı adeta bir akıllı ekrana dönüşerek.


Takvim bildirimleri, hatırlatıcılar, bildirimler, hava durumunu ve akıllı ev kontrolleri gibi ekran öğelerini gösteriyor. Temelde Always-On gibi çalışan bu özellik sayesinde, telefonunda Always-On özelliği bulunmayanlar da artık bu sayede telefonlarında bu özelliği kullanabilecek.


Google'ın yeni videosunda, Ambiyans Modu'nun yalnızca Android 8.0 ve üzeri sürümlere sahip belirli cihazlara geleceği belirtiliyor ancak hemen üzülmeye gerek yok. Çünkü bu özellik henüz beta aşamasında olup hangi model telefonlarda ve hangi Android sürümünde yayınlanacağı açıklanmadı.


Dilerseniz sizde tanıtılan özelliklerin yer aldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.50 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör