• almilacanabaz96

Anime Önerisi; Jujutsu Kaisen!


Jujutsu Kaisen, Mappa Stüdyo tarafından 3 Ekim 2020 tarihinde yayımlanmaya başlanan bir anime serisidir. Yönetmenliğini Sunghoo Park'ın yaptığı seri, mangadan animeye çevrilmiştir.


Dilerseniz kısaca konusundan bahsedelim.


Yuji İtadori, nam-ı diğer esas çocuğumuz, insanüstü çeviklik ve güce sahip ancak sıradan sayılabilecek bir lise öğrencisidir. Bir gün okuduğu lisede aynı klüpte olduğu arkadaşları lanetler tarafından saldırıya uğrar ve İtadori, arkadaşlarını kurtarmak için dünyadaki en güçlü lanet ünvanına sahip kötülüğün, yani ''Sukuna'nın'' parmağını yutar.

Bu hareketinin sonucu olarak Sukuna adlı şeytani lanet ile aynı vücudu paylaşmak zorunda kalır. Yuji'nin tehlikeli bir laneti bedeninde taşıması nedeniyle, idamına karar verilir. Ancak yaşayan büyücülerin en güçlüsü olarak nitelendirilen Satoru Gojo, Yuji'yi himayesine alarak, lanetlerle savaşan bir organizasyon olan Tokyo Metropolitan Teknik Büyücülük Lisesi'ne gitmesine vesile olur.


Öncelikle animenin geçtiği evrenle ilgili kısa bir görüş belirteyim. Animenin geçtiği evren, insanların kötü duygularından var olan lanetlerle dolu bir dünyadır. Bu lanetler insanların kötü duygularından var olur. Tıpkı mikrop gibidirler. Pis bırakılan yerde üremeye başlayan mikroplar gibi çoğalırlar ve yine insanlığa zarar vermeye başlarlar.


Animeyi izlerken hayran kalacağımız birçok karakter bulunmakta. Ancak ne yalan söyleyeyim, şeytani bir lanet olan Sukuna'nın insanı kendine çeken havası bambaşka bir boyutta.

Burada en önemli karakterlerden olan yaşayan en güçlü büyücü Satoru Gojo animede kilit bir rol oynuyor. Hem ciddi hem alaycı kişiliği ile Satoru Gojo görmeye değer karakterlerden. Kendisi benim Sukuna'dan sonra favori karakterim. Bembeyaz saçları ve arada sırada azıcık çıkardığı maskesinden görebildiğimiz buz rengi gözleri karakteri iyice çekici kılıyor.

Animenin sessiz sakin, fazla gülmeyen karakteri olan Megumi Fushiguro, Yuji'yi ilk olarak keşfeden kişidir diyebiliriz. Ciddi ve sorumluluk sahibi bir karakter olması onu biraz uzak bir kişilik gibi gösteriyor ancak ben ok gibi uzun kirpikleri olan bu suratsız karakteri fazlasıyla sevdim.


İzlediğim ilk bölümden itibaren seri beni kendisine çekti. Diğer bölüme geçmek için tırnak yiyeceğiniz bir seri olduğunu düşünmüyorum. Ancak ''acaba ne olacak'' diye düşündürten bir seri, Jujutsu Kaisen.

Bu tip doğaüstü, gizem konularını sevenlerin Jujutsu Kaisen serisine bayılacağını düşünüyor ve şiddetle tavsiye ediyorum.


İyi seyirler. :)

1,661 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör