• Carpe

Bilim Kurgu Filminden Bir Video Değil.! Burası WuhanÇin'in Wuhan kentinde ilk olarak ortaya çıkan Corona virüsü şehri adeta, bilim kurgu filmlerini aratmayacak şekle bürüdü. 14 milyon nüfusa sahip şehrin karantinaya alınmasının ardından ortaya çıkan manzaralar tüyler ürpertici.


Her geçen gün biraz daha ürkütücü olmaya başlayan Corona virüsü, bugün itibarıyla 2.130 kişinin hayatına mal olmuş durumda. Alınan önlemlerden biri de hastalığın kaynağı olan Wuhan kentinin karantinaya alınması üzerine, şehrin adeta filmlerdeki gibi hayalet şehre dönüşmüş olması.


Filmlerdeki gibi dememizin bir sebebi var. Yakın bir geçmişe kadar en kalabalık kentlerinden biri olan kentin bugünkü görünümü bilim kurgu filmlerini aratmayacak özellikler sergilediği için, ünlü film ve belgesel yapımcılarının dikkatini de çekmekte.


Belgesel yapımcısı olan Lan Bo'nun dikkatini çeken kent, tüm risklere rağmen Bo'yu durdurmayıp ekibi ile belgesel çekimi için ev sahipliği yapmış. Ancak ardı ardına yaşanan talihsizlikler nedeni ile uzun metrajlı belgesel planı 4-5 dakikalık bir "telefon çekimi" belgeseline dönüşmüş.


Bo ve ekibi şehirde ve hastalığın kaynağında mahsur kalmasının ardından, yaşananları birinci ağızdan öğrenmek ve son durumlar ile ilgili bilgi almak için çevre vatandaşlarını aramışlar ancak yalnızca bir kaç kişi ile karşılaşmışlar. Dilerseniz sizde bu ürkütücü manzarayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.
55 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör