• Carpe

Müjde: Öğrenciye Aylık 3GB Ücretsiz İnternet Geliyor


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tüm öğrencileri yakından ilgilendiren bir müjde paylaştı.


Türkiye'de bulunan her öğrenciye, tüm operatörlerden aylık 3 Gb ücretsiz internet hizmeti sunulacağını açıklayan Selçuk, öğrencileri sevindirdi.


Ankara’da düzenlenen Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek Tanıtım Programı’nda konuşan Milli Eğitim Bakanı, her bir öğrenciye, bütün operatörlerden aylık 3GB ücretsiz internet imkanı sunulacağını duyurdu. Projeyi pilot çalışmalarda denediklerini ifade eden Bakan, Türkiye’de tüm öğrencilerin bu hizmetten yararlanabileceğini belirtti.


Proje kapsamında yenilenen EBA, toplam 18 milyon öğretmen ve öğrenci için, yeni kullanıcı dostu arayüze kavuştu. Platform, hem öğretmen hem de öğrenciler için özelleştirilmiş öğrenme ortamı sunuyor.


Puan toplama ve rozet kazanma gibi özelliklerin de olduğu platform, öğrencilerin bireysel başarılarını ayrıntılı bir şekilde raporlarla izleme şansı veriyor. EBA’nın sunduğu imkanlara değinen Bakan Selçuk “Bizim, eğitimi sınıfın dışına da taşımak gibi bir hedefimiz vardı. EBA bu amaca hizmet ediyor” ifadelerini kullandı.92 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör