• Carpe

Müjde ! Google Asistan Tercüman Modu ÇıktıYeni güncellemeyle birlikte anlık çeviri yapabilme kabiliyeti kazanan Google Asistan artık Türkçe dil desteği ile 44 farklı dile tercüman oluyor.


Yeni Akıllı Cep Tercümanınız: Google Asistan

"Hey Google, Türkçe çevirmenim ol!" veya "Hey Google, Türkçe konuşmama yardımcı ol!" komutlarıyla devreye giren akıllı "cep tercümanı" Google Asistan yayımlanan son güncelleme ile birlikte ortamda farklı dilde iletişim kurmak isteyen ancak dil engeline takılan bireylerin imdadına koşuyor.


Konuşmak istediğiniz dilde kişisel asistanınızdan yardım istedikten sonra, ekranı açık bir şekilde cihazınızı konuşma yapacağınız kişi ile aranıza koyarak anlık olarak çeviriyi ekrana yazı şekilde karşı tarafa iletme üzere kurulu mantıkta, aynı şekilde sizde karşı tarafın dediklerini anlık olarak ekrandan takip edebileceksiniz.


Ayrıca asistanınızın özelliği bununla da sınırlı kalmayıp size daha akıcı konuşma yapabilmeniz için akıllı önerilerde de bulunacak. Android ve iOS telefonlar için kademeli olarak kullanıma sunulan bu özelliği alabilmek için uygulamayı güncellemeniz gerekebilir. Dilerseniz aşağıdaki bağlantılardan güncellemenizi yapabilirsiniz.

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör