• Carpe

Merakla Beklenen Netflix Dizisi: The Witcher


Not: Spoiler İçermez

Sevilen dizi ve film platformu olan Netflix'te duyurusu yapılan ve hayranları tarafından büyük bir ilgiyle çıkış tarihi beklenen The Witcher 20 Aralık tarihi itibariyle yayınlanmaya başladı.


Meşhur kitap ve oyun serisi olarak bildiğimiz ve büyük bir kitlenin severek ilgi gösterdiği dizi, The Witcher nihayetinde izleyiciler ile buluştu. Dizinin ana karakteri olan Geralt yine bildiğimiz gibi canavarlar ile savaşını sürdürürken bir yandan da "insani yanı" ile de izleyicilerin ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor.


Dizinin ilk bölümünde bizi Son Dilek kitabında yer alan Ehvenişer bilinmezliği karşılıyor. Dizi de kitap ve oyunun aksine olay akışı kronolojik sıraya göre gitmiyor. Sık sık şaşırtıcı detaylarla karşılaşacağınız ve "daha ilk bölümde mi" diyeceğiniz pek çok detay yer alıyor.


Atmosferi çok iyi sağlayan Netflix bizi yine dizinin içerisine ve Witcher evreninin içerisine çekmeyi çok iyi başarıyor. Sahne tasarımları, ses seçimleri ve özellikle kıyafet tasarımları ile adeta o dönemi yaşadığınızı hissedebiliyorsunuz.


Oyun severlerin eleştireceği nokta olan madalyon ise kitaba bir hayli sadık kalacak şekilde tasvir edilmiş. Siz bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce de The Witcher bunca zamandır beklenen bir başyapıt olacak mı ?

35 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör