• Carpe

NASA: 'Bu Gece Dünya'nın Yakınından 5 Asteroit Geçecek'


NASA’dan yapılan açıklamaya göre 5 asteroit, bu gece dünyanın oldukça yakından geçecek. Art arda sıralanacak olan bu uzay kayalarından ilki, Türkiye saati ile 21.48’de sonuncusu ise 23.45’te geçecek. NASA’nın tahminlerine göre beş asteroit arasından en büyüğü olan 2019 UD13 adlı asteroit, 54 metre ile 120 metre arasında bir çapa sahip.


NASA’dan yapılan açıklamaya göre 5 asteroit, bu gece dünyanın oldukça yakından geçecek. Art arda sıralanacak olan bu uzay kayalarından ilki, Türkiye saati ile 21.48’de sonuncusu ise 23.45’te geçecek.


NASA, her hafta ortalama 30 adet 'Dünya’ya yakın nesne' keşfediyor. 2019’un başındaki rakamlara göre toplamda 19 binden fazla obje keşfedildi ancak NASA, Dünya’ya yakın nesneler kataloğunun henüz tamamen bitmediği konusunda da uyardı. Yani öngörülmemiş bir çarpışma her an gerçekleşebilir.


Hemen telaşa kapılmaya gerek yok. NASA'nın Asteroit çarpma ihtimallerine karşılık olarak hazırladığı planları elbette mevcut. Yalnız daha önce yaşanmamış senaryolar için ne kadar hazır, onu da ilerleyen zamanlarda hep birlikte göreceğiz. :)23 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör