• Carpe

Uçakta Şaka: "Corona Hastasıyım"


Kanada'dan Jamaika'ya giden uçakta bulunan bir YouTuber, uçuş esnasında, yolcuların yüreğini ağzına getiren bir işe imza attı.


243 yolcusuyla Kanada'nın Toronto kentinden Jamaika'ya giden uçakta bulunan yolculara, kendisinde Corona virüsü olduğu söyleyen James Potok adlı YouTuber, kısa süre önce Çin'in Hunan eyaletini ziyaret ettiğini ve virüsü kaptığını söyleyip, yolculara karşı hasta taklidi yaparak, onları korkutmak ve tepkilerini videoya çekerek video içeriği üretmek istyen YouTuber'ın, görevlilerce gözlem altına alınması üzerine tüm bunların bir şaka olduğunu söyleyen YouTuber'a inanmayan uçak görevlileri uçuşun riskli olduğu gerekçesiyle, kalkış yapılan Toronto kentine geri dönüş yaptı.


Yapılan muayene ardından virüsü taşımadığı ve hasta olmadığı kesinleşen James Potok'un uçuş seyrini ve güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle polis tarafından göz altına alınarak karakola götürülmesi üzerine YouTube'rın hiç Çin'e gitmediğini ve her şeyin bir şaka olduğunu savunsa da hakkında dava açılarak ceza alması için işlem başlatılan Potok bir kez daha kamera karşısına geçip yaptığı şey için üzgün olduğunu ve herkesten özür dilediğini açıkladı.

Niyetinin asla uçakta korku ya da panik yaratmak olmadığını söyledi.

Durumla ilgili açıklama yapan WestJet şirketi sözcüleri yaşanan olaydan dolayı özür dilediklerini ve mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapacaklarını bildirdiler.


9 Mart'ta mahkemeye çıkacak olan James Potok'un özür dilediği videoyu siz de aşağıdan izleyebilirsiniz.37 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör